top

Na LPG

przez Europę

Zasilanie gazowe aut – oszczędność i bezpieczeństwo

W naszym kraju bardzo wielu kierowców posiada w swoich samochodach instalację gazową. Powstaje coraz więcej firm zajmujących się przystosowywaniem pojazdów do takiego rodzaju zasilania.

Zalety paliw gazowych w samochodach z LPG

Chcemy zapewniać tym przedsiębiorcom odpowiednie warunki rynkowe i możliwości szybkiego rozwoju, ponieważ zastosowanie gazu (LPG, CNG, LNG) jako paliwa daje wiele korzyści. Właściciel auta z instalacją gazową może liczyć na spore oszczędności, bowiem ceny autogazu są około 50% niższe od cen innych paliw, co ma ogromne znaczenie w dłuższej perspektywie. Warto też podkreślić, że autogaz podczas eksploatacji nie wydziela tak wielu szkodliwych spalin, jak inne dostępne na rynku paliwa. W ten sposób możemy znacznie przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.  

Instalacje LPG – nowe oblicze

Dostępne na rynku paliwa gazowe to wysokiej jakości mieszanki, które pozytywnie wpływają na pracę silnika. Są absolutnie bezpieczne dla pojazdów i pasażerów, a teoria o „jeżdżącej bombie”, czyli możliwości eksplozji samochodu z gazem to mit, który już wielokrotnie został obalony w licznych testach. Jeśli awarie mają miejsce, zazwyczaj wynika to z nieodpowiedniego montażu instalacji LPG lub też z niesprawdzenia, czy autogaz nadaje się do danego modelu samochodu.

Innym stereotypem, który zniechęca ludzi do zamontowania w swoim aucie instalacji gazowej, jest to, że podobno nie nadają się do nowych samochodów. Wynika to również z nieprzyjemnych doświadczeń sprzed lat, kiedy małe warsztaty nieumiejętnie wykonywały te usługi. 

Dziś wszystko wygląda inaczej, a pojazdy z fabrycznymi instalacjami LPG czy CNG są produkowane przez znane na całym świecie marki, jak np. Skoda czy Fiat. Dlatego też auta z instalacją gazową cieszą się nieustannie rosnącą popularnością oraz dużym zainteresowaniem wśród Klientów.

Pamiętajmy, że najskuteczniejsze i najbardziej zadowalające działanie instalacji gazowej w samochodzie zależy przede wszystkim od dobrania właściwego rozwiązania technicznego, odpowiedniego i profesjonalnego montażu, a także regularnej konserwacji. Dlatego polecamy korzystanie z usług tylko sprawdzonych i zaufanych firm.