top

Na LPG

przez Europę

Instalacje gazowe w autach – oszczędność i bezpieczeństwo

W naszym kraju instalacje gazowe w autach są bardzo popularne. Kierowcy cenią to rozwiązanie przede wszystkim ze względu na możliwość obniżenia kosztów eksploatacyjnych pojazdu. Auta z instalacją gazową są jednak nie tylko oszczędniejsze, ale również zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska. Nowoczesne instalacje LPG są bardziej funkcjonalne i niezawodne. Nie dziwi więc fakt, że powstaje coraz więcej firm zajmujących się przystosowywaniem pojazdów do zasilania gazowego.

Samochód

Samochody z instalacją gazową – zalety paliw gazowych

Naszym celem jest zapewnianie przedsiębiorcom związanym z instalacjami gazowymi w samochodach odpowiednich warunków rynkowych i możliwości szybkiego rozwoju, ponieważ zastosowanie gazu (LPG, CNG, LNG) jako paliwa daje wiele korzyści. Właściciel auta z instalacją gazową może liczyć na spore oszczędności, bowiem ceny paliw gazowych są około 50% niższe od cen innych paliw, co ma ogromne znaczenie w dłuższej perspektywie. Warto też podkreślić, że autogaz podczas eksploatacji nie wydziela tak wielu szkodliwych spalin, jak inne dostępne na rynku paliwa. W ten sposób, mając samochód z instalacją gazową, można znacznie przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.

Instalacje LPG – nowe oblicze

Dostępne na rynku paliwa gazowe to wysokiej jakości mieszanki, które pozytywnie wpływają na pracę silnika. Są absolutnie bezpieczne dla pojazdów i pasażerów, a teoria o „jeżdżącej bombie”, czyli możliwości eksplozji samochodu z LPG to mit, który już wielokrotnie został obalony w licznych testach. Jeśli awarie mają miejsce, zazwyczaj wynika to z nieodpowiedniego montażu instalacji LPG lub też z niesprawdzenia, czy autogaz nadaje się do danego modelu samochodu.

Innym stereotypem, który zniechęca ludzi do montowania instalacji gazowych w samochodach, jest to, że podobno nie nadają się do nowych modeli aut. Wynika to również z nieprzyjemnych doświadczeń sprzed lat, kiedy małe warsztaty nieumiejętnie wykonywały te usługi.
Dziś wszystko wygląda inaczej, a pojazdy z fabrycznymi instalacjami LPG czy CNG są produkowane przez znane na całym świecie marki, jak np. Skoda czy Fiat. Dlatego też auta z instalacją gazową cieszą się nieustannie rosnącą popularnością oraz dużym zainteresowaniem wśród Klientów.
Pamiętajmy, że najskuteczniejsze i najbardziej zadowalające działanie instalacji gazowej w samochodzie zależy przede wszystkim od dobrania właściwego rozwiązania technicznego, odpowiedniego i profesjonalnego montażu, a także regularnej konserwacji. Dlatego polecamy korzystanie z usług tylko sprawdzonych i zaufanych firm.

Krna