top
Strona główna » Aktualności » Petycja w sprawie Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywanych

Petycja w sprawie Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywanych

kierowco podpisz petycjęwstąp
Rząd przygotowuje projekt zmian w Ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która wspierać ma rozwój ekologicznego transportu.
Pierwotny projekt zmian ustawy zakładał wprowadzenie obowiązkowych stref czystego transportu (SCT), do których mogłyby wjeżdżać m.in. pojazdy zasilane gazem ziemnym (CNG, LNG) i z auta z instalacją LPG. Po konsultacjach projektu, zapisy dotyczące aut zasilanych LPG, zostaną całkowicie wykreślone.

Oznacza to całkowite zatrzymanie popytu na nowe montaże. Realne jest zagrożone zamknięcia całej branży i w konsekwencji zamknięcie wielu tysięcy miejsc pracy. Ale zagrożenie nie dotyczy wyłącznie Państwa, tj. właścicieli serwisów samochodowych i warsztatów. W Polsce obecnie zarejestrowanych jest około 3 miliony samochodów zasilanych LPG. Oznacza to, że 3 miliony rodzin korzysta z ekonomicznego i ekologicznego transportu. Te 3 miliony rodzin dojeżdżające do pracy często z małych ośrodków do centrów dużych miast pozbawione zostaną tej możliwości.

Naszym obowiązkiem jest głośny sprzeciw wobec działań wykluczających LPG z rynku motoryzacyjnego.

Zachęcamy do podpisania petycji.

Podpisanie petycji zajmie kilka minut, a może zaważyć o losie naszej branży.

Liczba podpisów pod petycją decyduje o sile naszego głosu. Warto, by podpisało ją jak najwięcej osób: pracowników warsztatów, ich rodziny a przede wszystkim klienci Państwa warsztatów.