top
Strona główna » Aktualności » Pojazdy LPG w strefach czystego transportu! PODPISZ PETYCJĘ

Pojazdy LPG w strefach czystego transportu! PODPISZ PETYCJĘ

Jako Koalicja na Rzecz Autogazu (KNRA) skupiająca największe polskie firmy związane z branżą LPG, często konkurencyjne wobec siebie, zwracamy się do Państwa jako naszych Klientów i partnerów biznesowych. Nasza branża przez wiele lat rozwijała się dynamicznie, bez jakiejkolwiek pomocy i wsparcia ze trony rządowej. Niestety obecne działania rządzących, w trudnych czasach pandemii, prowadzą do całkowitego zamknięcia branży LPG. Powinniśmy wspólnie przeciw temu protestować – w interesie własnym, ale przede wszystkim w interesie naszych Klientów – ponad 3 milionów kierowców. To oni nie będą mogli wjechać swoimi pojazdami zasilanymi na LPG do centów miast, by dostać się do pracy, urzędu czy lekarza.

Rząd przygotowuje projekt zmian w Ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych (https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12340506), która wspierać ma rozwój ekologicznego transportu.

Pierwotny projekt zmian ustawy zakładał wprowadzenie obowiązkowych stref czystego transportu (SCT), do których mogłyby wjeżdżać m.in. pojazdy zasilane gazem ziemnym (CNG, LNG) i z auta z instalacją LPG.

Po konsultacjach projektu, zapisy dotyczące aut zasilanych LPG, zostaną całkowicie wykreślone.

Oznacza to całkowite zatrzymanie popytu na nowe montaże. Realne jest zagrożone zamknięcia całej branży i w konsekwencji zamknięcie wielu tysięcy miejsc pracy. Ale zagrożenie nie dotyczy wyłącznie Państwa, tj. właścicieli serwisów samochodowych i warsztatów. W Polsce obecnie zarejestrowanych jest około 3 miliony samochodów zasilanych LPG. Oznacza to, że 3 miliony rodzin korzysta z ekonomicznego i ekologicznego transportu. Te 3 miliony rodzin dojeżdżające do pracy często z małych ośrodków do centrów dużych miast pozbawione zostaną tej możliwości.

Naszym obowiązkiem jest głośny sprzeciw wobec działań wykluczających LPG z rynku motoryzacyjnego.
Zachęcamy do podpisania petycji na https://www.petycjeonline.com/lpg_jako_paliwo_alternatywne_w_polsce

Podpisanie petycji zajmie kilka minut, a może zaważyć o losie naszej branży.
Liczba podpisów pod petycją decyduje o sile naszego głosu. Warto, by podpisało ją jak najwięcej osób: pracowników warsztatów, ich rodziny a przede wszystkim klienci Państwa warsztatów.

Z wyrazami szacunku,
Marek Kuklis
Przewodniczący Koalicji Na Rzecz Autogazu – Związek Pracodawców