top

Na LPG

przez Europę

Strona główna » Zasilanie gazowe — Koalicja Na Rzecz Autogazu

Zasilanie gazowe — Koalicja Na Rzecz Autogazu

W Polsce zasilanie gazowe cieszy się dużym zainteresowaniem. Kierowcy cenią to rozwiązanie głównie ze względu na możliwość obniżenia kosztów eksploatacyjnych pojazdu. Auta z instalacją tego typu są jednak nie tylko oszczędniejsze, ale również zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska.

Koalicja na rzecz autogazu zrzesza członków, dbających o wysoką jakość świadczonych usług, prawidłowy montaż zapewniający niezawodność instalacji. W związku z korzystną sytuacją rynkową powstaje coraz więcej firm, zajmujących się przystosowywaniem pojazdów do zasilania gazowego.

Każda z nich ma możliwość dołączenia do KNRA, aby chronić własne interesy i mieć realny wpływ na sytuację prawną i rynkową swojego przedsiębiorstwa. Naszym celem jest zapewnienie przedsiębiorcom związanym z systemami zasilania paliwami gazowymi w pojazdach, sprzyjających ich rozwojowi warunków rynkowych, zastosowanie gazu (LPG, CNG, LNG) przynosi wymierne korzyści.

Użytkownik auta z instalacją zasilaną paliwem gazowym może liczyć na spore oszczędności. Ceny paliw gazowych są o około 50% niższe od cen innych paliw. W perspektywie całego miesiąca czy roku regularnej eksploatacji pojazdu ma to znaczący wpływ na budżet domowy wielu rodzin oraz wydatki ponoszone w związku z transportem przez przedsiębiorców.

Warto też podkreślić, że autogaz podczas eksploatacji nie wydziela tak wielu szkodliwych spalin, jak paliwa ciekłe, które także są wykorzystywane na rynku. Z myślą o środowisku i dobrostanie przyszłych pokoleń szerzymy wiedzę wskazującą na  proekologiczne działanie instalacji gazowych w samochodach. Dzięki temu realnie przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego.

Samochód

Nowe oblicze instalacji opartych na paliwie gazowym

Dostępne na rynku paliwa gazowe to wysokiej jakości mieszanki, które pozytywnie wpływają na pracę silnika. Są bezpieczne dla eksploatacji pojazdów. Użytkownicy  i pasażerowie, mogą czuć się bezpiecznie dzięki bezpieczniej konstrukcji zbiornika LPG oraz zaworom zabezpieczającym wypływ gazu.

Jeśli awarie mają miejsce, zazwyczaj wynikają z nieodpowiedniego montażu instalacji LPG, złego doboru rodzaju instalacji do konkretnego pojazdu lub braku okresowej obsługi zamontowanych podzespołów.

Innym stereotypem, który zniechęca ludzi do montowania ekologicznych i bezpiecznych instalacji w samochodach, jest to, że podobno nie nadają się do nowych modeli aut. Jest to mit, do którego rozwoju przyczynili się mechanicy, którzy nie mieli odpowiedniego przygotowania oraz kwalifikacji. Mimo to instalowali — w nieprawidłowy sposób — podzespoły do zasilania gazem LPG, co szybko uwidaczniało się w kolejnych awariach pojazdu.

Warto pamiętać, że najskuteczniejsze i najbardziej zadowalające działanie instalacji gazowej w samochodzie zależy przede wszystkim od dobrania właściwego rozwiązania technicznego, odpowiedniego i profesjonalnego montażu, a także regularnej obsługi okresowej. Dlatego polecamy korzystanie z usług tylko sprawdzonych i zaufanych firm polecanych przez Koalicję na rzecz autogazu związaną z zasilaniem gazowym.

 

Dziś cały proces wygląda inaczej, a pojazdy z fabrycznymi instalacjami LPG czy CNG są produkowane przez znane na całym świecie marki, jak np. Skoda czy Fiat. Dlatego też pojazdy z instalacją opartą na paliwie gazowym cieszą się nieustannie rosnącą popularnością oraz dużym zainteresowaniem wśród Klientów.

Krna